Calendario de actuacións teatrais do Buxiganga pola provincia de Lugo

ALFOZ

Sábado 27 de outubro  19:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Alfoz)
A PENEDA: “A cea dos idiotas”

Sábado 3 de novembro ás 19:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Alfoz)
UNIDADE DO ZONO: “Tren a Nápoles”

Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(AMPA CEIP Castro de Ouro)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: “Os intereses creados”

 

BARALLA

Sábado 15 de setembro ás 20:30 no Centro Sociocultural e Xuvenil
(Concello de Baralla)
A ADALA: “Elixir de xuventude”

 

BARREIROS

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
(Concello de Barreiros)
ARDORA: “Amor filial”

Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural M. Díaz Sampedro de San Cosme
(Concello de Barreiros)
A RABELA TEATRO: “As consultas do Doutor Baldomero Bautista”

 

BECERREÁ

Sábado 8 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Becerreá)
A RABELA TEATRO: “As consultas do Doutor Baldomero Bautista”

Sábado 3 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Becerreá)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: “Langreira de amor”

 

BEGONTE

Sábado 22 de setembro ás 18:00 na Casa da AA.VV. O Castro
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
ALENTÍA TEATRO: “Manancial de fantasía”

Sábado 20 de outubro ás 19:00 Casa da Cultura de Begonte
(Asociación Cultural Castiñeiro Milenario)
A MARIÑA: “Eres único: teatro contra o bullying”

 

BÓVEDA

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Bóveda)
TEATREIRAS: “Cumprimento de contrato”

Sábado 17 de novembro ás 20:30 no Centro Sociocultural
(Asociación Cultural Horticelos)
NOSTRUM CAI: “ROMANI ITE DOMUM”

Sábado 24 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Bóveda)
UNIDADE DO ZONO: “Tren a Nápoles”

 

BURELA

Sábado 10 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
(Concello de Burela)
LUME ESCÉNICO: “Hotel Rosamar”

Sábado 24 de novembro ás 20:30 na Casa da Cultura
(Concello de Burela)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: “Un día nas portas do ceo”

 

CARBALLEDO

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Carballedo)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: “As monxas e a María”

Domingo 11 de novembro ás 18:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Carballedo)
O TORQUES: “Donde as dan as toman”

 

CASTROVERDE

Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
(Concello de Castroverde)
A RABELA TEATRO: “As consultas do Doutor Baldomero Bautista”

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Salón de Actos do CPI de Castroverde
(Concello de Castroverde)
A ADALA INFANTIL: “Mamasiña que medo!”

 

CERVO

Sábado 1 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
AXÓUXERES: “Non casei con todos”

Domingo 2 de setembro ás 20:00 no Pavillón de San Román de Villaestrofe
(AA.MM.RR. As Espalladoras)
O BORDELO: “Depende”

Sábado 6 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
AXÓUXERES: “Non casei con todos”

Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social de Trasbar
(Asociación de Veciños de Burgo de Trasbar)
PICO DO CASTRO: “Matías está tolo”

Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
(Concello de Cervo)
GRUPO DE TEATRO DOWN: “Soño dunha noite de verán”

Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Auditorio da Casa da Cultura de San Cibrao
(Concello de Cervo)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: “Os intereses creados”

 

CORGO, O

Domingo 12 de agosto ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela “Ponte de Neira”
(AA.VV de Cela “Ponte de Neira”)
UNIDADE DO ZONO: “Tren a Nápoles”

Domingo 9 de setembro ás 21:00 no Local Social da AA.VV. de Cela “Ponte de Neira”
(AA.VV de Cela “Ponte de Neira”)
PICO DO CASTRO: “Matías esta tolo”

 

CHANTADA

Sábado 29 de setembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
(Concello de Chantada)
ARGALLEIRAS TEATRO: “Comedia bífida”

Sábado 10 de novembro ás 20:00 no Auditorio Municipal
(Concello de Chantada)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: “A farsa do Bululú”

 

FOLGOSO DO COUREL

Sábado 4 de agosto ás 18:00 no Campo da Feira de Seoane de Courel
(Asociación Comisión de Festas de San Xoán da Vila de Seoane do Courel)
TI E MÁIS EU TEATRO: “A troita do rio…”

Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Folgoso do Courel)
O CENTIÑO: “Zume de amorodios”

 

FOZ

Sábado 6 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
TEATREIRAS: “Cumprimento de contrato”

Sábado 13 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Asociación Cultural e Teatral O Batán)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: “Un día nas portas do ceo”

Domingo 28 de outubro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
HIPÓCRITA TEATRO: “Hotel Desencanto”

Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(Agrupación Cultural e Deportiva Os Castros)
OS TROCOS: “Farsa plautina”

Domingo 18 de novembro ás 19:00 no Local multiusos do Centro Social de Cangas
(AA.VV. de San Pedro de Cangas)
NOVA ESCENA TEATRO: “As fillas de Eva”

 

FRIOL

Sábado 13 de outubro ás 17:00 no Centro Social de Carballo
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: “A panxoliña máis fermosa”

Sábado 10 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Friol
(Asociación Cultural Carballo Vivo)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: “O parto de Calandrino”

 

GUITIRIZ

Domingo 28 de outubro ás 18:00 na Casa Habanera
(Concello de Guitiriz)
A MARIÑA: “Eres único: teatro contra o bullying”

Sábado 24 de novembro ás 19:00 na Casa Habanera
(Concello de Guitiriz)
NOVA ESCENA TEATRO: “As fillas de Eva”

 

GUNTÍN

Sábado 10 de novembro ás 19:00 na Casa da Cultura
(Concello de Guntín)
A ADALA: “Elixir de xuventude”

 

INCIO, O

Domingo 14 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
(Concello do Incio)
CURUXAN: “Improdecente”

Domingo 21 de outubro ás 19:00 na Sala multiusos do Concello
(Concello do Incio)
GRUPO DE TEATRO AUGAS DO SIL: “Un día nas portas do ceo”

 

LÁNCARA

Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Polifuncional do Campo da Feira da Pobra de San Xiao
(Concello de Láncara)
ARGALLEIRAS TEATRO: “Comedia bífida”

Sábado 20 de outubro ás 18:00 no Polifuncional do campo da feira da Pobra de San Xiao
(Concello de Láncara)
OS PINCHACARNEIROS: “A ola de ouro”

 

LOURENZÁ

Sábado 15 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Lourenzá)
ARGALLEIRAS TEATRO: “Comedia bífida”

Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Lourenzá)
A PENEDA: “A cea dos idiotas”

 

LUGO

Sábado 15 de setembro ás 12:00 no Salón de Actos do Colexio de Albeiros
(ANPA CEIP Albeiros)
ALENTÍA TEATRO: “Manancial de fantasía”

 

MEIRA

Sábado 8 de setembro ás 18:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
A MARIÑA: “Eres único: teatro contra o bullying”

Sábado 22 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Cultural Eme de Meira)
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: “Enciclopedia Álvarez”

Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Meira)
O TORQUES: “Onde as dan as toman”

Domingo 25 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello de Meira)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: “A panxoliña máis fermosa”

 

MONFORTE

Sábado 20 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
(Concello de Monforte)
TEATREIRAS: Cumprimento de contrato

Sábado 24 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura do Poeta Lois Pereiro
(Concello de Monforte)
GRUPO DE TEATRO AFECCIONADO MONFORTINO: “Os intereses creados”

 

MURAS

Sábado 29 de setembro ás 18:00 no Local Social
(Concello de Muras)
OS PALIMOQUIÑOS: “Borralliña”

Sábado 27 de outubro ás 18:00 no Local Social
(Concello de Muras)
CURUXAN: “Improdecente”

 

NOGAIS, AS

Sábado 27 de outubro ás 19:00 no Centro Sociocultural
(Concello das Nogais)
ALENTÍA TEATRO: “Manancial de fantasia”

Sábado 3 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello das Nogais)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: “O parto de Calandrino”
OUTEIRO DE REI

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Local da Asociación Penas de Rodas
(Asociación Penas de Rodas)
O CENTIÑO: “Zume de amorodios”

 

PALAS DE REI

Domingo 2 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
(Concello de Palas de Rei)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: “A farsa do Bululú”

 

PANTÓN

Domingo 21 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
(Concello de Pantón)
ACHÁDEGO TEATRO: “Balas sobre Broadway”

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Edificio Sociocultural
(Concello de Pantón)
OS TROCOS: “Farsa plautina”

 

PASTORIZA, A

Sábado 7 de xullo ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
A ADALA INFANTIL: “Mamasiña que medo!”

Sábado 15 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural Mariña Folgueira de Reigosa
(Asociación Medioambiental e Sociocultural de Veciños de Santiago de Reigosa)
GRUPO DE TEATRO DA BIBLIOTECA MUNICIPAL DE ANTAS DE ULLA: “A farsa do Bululú”

 

POBRA DO BROLLÓN, A

Sábado 4 de agosto ás 19:00 na Aira de Parada de Montes
(AA.VV. de Parada de Montes)
SACARINA: “Madialeva”

 

POL

Sábado 29 de setembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Concello de Pol)
METÁTASE TEATRO: “O Euromillón”

Sábado 3 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Concello de Pol)
LUME ESCÉNICO: “Hotel Rosamar”

Sábado 17 de novembro ás 17:00 no Centro Sociocultural de Mosteiro
(Asociación Cultural Leña Verde de Pol)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: “Langreira de amor”

 

PONTENOVA, A

Sábado 29 de setembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Lume Escénico)
ACHÁDEGO TEATRO: “Balas sobre Broadway”

 

PORTOMARÍN

Sábado 22 de setembro ás 17:00 na Praza do Concello
(Concello de Portomarín)
OS PALIMOQUIÑOS: “Borralliña”

Domingo 28 de outubro ás 17:00 na Praza do Concello
(Concello de Portomarín)
OS BALUROS: “Menciñeiro á forza”

 

QUIROGA

Sábado 10 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
(Concello de Quiroga)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: “As monxas e a María”

Sábado 24 de novembro ás 19:00 no Auditorio municipal
(Concello de Quiroga)
OS TROCOS: “Farsa plautina”

 

RÁBADE

Domingo 28 de outubro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Rábade)
TEATRO LUCHO HOSPITAL XERAL-CALDE: “O parto de Calandrino”

Domingo 18 de novembro ás 18:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Rábade)
TORTA DE MILLO: “Innoveitin… ou algo”

 

RIBAS DE SIL

Sábado 20 de outubro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Ribas de Sil)
O BATÁN: “Bicos de vinagre”

Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Salón de Actos do Concello
(Concello de Ribas de Sil)
PICO DO CASTRO: “Matías esta tolo”

 

RIBEIRA DE PIQUÍN

Sábado 15 de setembro ás 17:00 no Centro de Día Municipal
(Concello da Ribeira de Piquín)
O BATÁN: “Bicos de vinagre”

 

RIOTORTO

Sábado 27 de outubro ás 22:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Riotorto)
LUME ESCÉNICO: “Hotel Rosamar”

Sábado 10 de novembro ás 22:00 no Centro Sociocultural
(Concello de Riotorto)
O BORDELO: “Depende”

 

SAMOS

Domingo 21 de outubro ás 20:00 no Baixo Concello
(Asociación de Comerciantes e Artesáns de Samos)
CURUXAN: “Improdecente”

 

SARRIA

Domingo 19 de agosto ás 18:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
TI E MÁIS EU TEATRO: “A troita do rio…”

Sábado 22 de setembro ás 18:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
A ADALA INFANTIL: “Mamasiña que medo!”

Sábado 20 de outubro ás 17:00 no Patio ou no Comedor do CEIP Frei Luis de Granada
(ANPA do CEIP Frei Luis de Granada)
TI E MÁIS EU TEATRO: “A troita do rio…”

Sábado 17 de novembro ás 21:00 no Local Social de Louseiro
(Asociación Cultural Os Gorriós)
OS BALUROS: “Menciñeiro á forza”

 

SOBER

Sábado 17 de novembro ás 19:30 no Centro Sociocultural
(Concello de Sober)
GRUPO DE TEATRO DOWN: “Soño dunha noite de verán”

 

TABOADA

Sábado 30 de xuño ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
(Concello de Taboada)
ESCOLA DE TEATRO FALCATRUEIROS: “As monxas e a María”

Sábado 20 de outubro ás 20:30 na Casa da Cultura (antigo Cuartel)
(Concello de Taboada)
CENTRO TEATRAL FARO-MIÑO: “Langreira de amor”

Domingo 21 de outubro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
SACARINA: “Madialeva”

Sábado 17 de novembro ás 19:00 no Local Social da Casa do Canteiro
(ACV Santa Mariña de Cerdeda)
A PENEDA: “A cea dos idiotas”

 

TRABADA

Sábado 1 de setembro ás 21:00 na Casa da Cultura
(Concello de Trabada)
O BORDELO: “Depende”

Sábado 6 de outubro ás 21:00 na Casa da Cultura
(Concello de Trabada)
ARDORA: “Amor filial”

 

TRIACASTELA

Sábado 3 de novembro ás 17:30 no Polideportivo do CEIP Eduardo Cela Vila
(Concello de Triacastela)
OS BALUROS: “Menciñeiro á forza”

 

VALADOURO, O

Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Local Social de Alaxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
O BATÁN: “Bicos de vinagre”

Sábado 20 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
(Concello do Valadouro)
NOSTRUM CAI: “ROMANI ITE DOMUM”

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Centro Sociocultural Manuel Lourenzo
(Concello do Valadouro)
NOVA ESCENA TEATRO: “As fillas de Eva”

Sábado 10 de novembro ás 19:30 no Local Social de Alaxe
(Comunidade de Montes de A Laxe)
GRUPO HUMORÍSTICO TRÍPODE: “A panxoliña máis fermosa”

 

VICEDO, O

Sábado 22 de setembro ás 21:00 Local Social de Mosteiro-As Negradas
(AA.VV. O San Miguel)
O CENTIÑO: “Zume de amorodios”

Sábado 6 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Asociación Nordés)
REBULDEIRA TEATRO: “Delicadas”

Sábado 27 de outubro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello do Vicedo)
A ADALA: “Elixir de xuventude”

Sábado 10 de novembro ás 20:00 na Casa da Cultura
(Concello do Vicedo)
TORTA DE MILLO: “Innoveitin… ou algo”

 

VILALBA

Sábado 13 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
HIPÓCRITA TEATRO: “Hotel Desencanto”

Sábado 27 de outubro ás 20:00 no Auditorio Carmen Estévez
(Instituto de Estudios Chairegos)
ACHÁDEGO TEATRO: “Balas sobre Broadway”

 

VIVEIRO

Sábado 15 de setembro ás 20:30 na Praza da Fontenova
(Asociación Centro Comercial Casco Histórico de Viveiro)
ARDORA: “Amor filial”

Sábado 13 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
(Concello de Viveiro)
REBULDEIRA TEATRO: “Delicadas”

Sábado 20 de outubro ás 20:30 no Teatro Pastor Díaz
(Concello de Viveiro)
COLECTIVO CULTURAL OLLOMAO: “Enciclopedia Álvarez”

 

XERMADE

Sábado 10 de novembro ás 18:00 na Sala de Xuntas da Biblioteca Municipal
(Concello de Xermade)
METÁTASE TEATRO: “O Euromillón”

 

XOVE

Domingo 4 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
(Concello de Xove)
METÁTASE TEATRO: “O Euromillón”

Domingo 11 de novembro ás 19:00 no Centro Cívico
(Concello de Xove)
TORTA DE MILLO: “Innoveitin… ou algo”